web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Cem Polatoğlu
iletisim@turizmdesonnokta.com
Mihri Belli'nin Ardından
Dün, Mihri Belli’yi son yolculuğuna uğurladık.

 

 

12 Eylül sonrası, dört yıl boyunca hem kendi evinde hem kapı komşusu olarak, bizleri kendi oğullarından ayırmayan Sevgili eşi Sevim Ablamıza ve İTÜ’den dönem ve sınıf arkadaşım oğlu Hayrettin Belli’ye destek olmak, Mihri Baba’ya son görevimizi yapmak Şişli Camii’ne ve ardından Feriköy Mezarlığına gittik. Binlerce kişinin katıldığı törende onlarca eski dost, eski arkadaşlara rastladım. Bir çoğu 30 sene boyunca hiç ama hiç değişmemişti. Ne sloganlarında en ufak bir sapma vardı, ne fikirlerinde. Ne giyim kuşamlarında, ne söylemlerinde. Ne esprilerinde ve ne de eleştirilerinde. Gerçek solculuk böyle bir şeydi sanırım.

Onların bana yönelik eleştirileri de yine aynı tondaydı; "Tescilli" bir babanın oğlu olmama rağmen onlara göre, o zaman da lümpendim, şimdi de. RayBan gözlüklerim, Camper ayakkabılarımla bayağı sırıttığımı söyleyip durdular. Tabi her zamanki hoşgörü ve sevgiyle. Eskileri anarken de yüzümüzden gülümseme hiç eksik olmadı. Sürekli polis gözetiminde olan evimize gelen sevgililerimizin, yabancı arkadaşlarımızın bile hücre elemanı muamelesi gördüğü, evde canı sıkılan arkadaşlarımızın boş vakitlerinde polislerle köşe kapmaca oynamaya çıktıkları, sıkı arkadaşların “bizim evde parti var” lafını evde parti yetkilileri olduğunu sandıklarını gülerek birbirimize anlattık. Umarım bir gün vaktim olur da tüm bunları dile getiririm. Gerçi yaşadıklarımızın çok ufak bir kısmını “12 elül çocuklarıyız biz” başlıklı yazımda anlatmıştım. http://www.cempolatoglu.org/maksatmuhabbet/12%20EYLUL%20COCUKLARIYIZ.htm tıklayın. acı güleceksiniz.

Bilirim, Mihri Baba pek öyle merasimlerden, dualardan hoşlanmazdı ama ben buradan tekrar kendisine Allahtan rahmet, Sevim Abla'ya Hayrettin ve Emre'ye başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Sevgilerimle

Cem Polatoğlu diğer yazıları için tıklayınız

 

 

Okunma Sayısı: 3368
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker