web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Recep Arısoy
iletisim@turizmdesonnokta.com
Bodrum Jet Sosyetesi Ekmek Kaç Para Bileniniz Var Mı?

İşlerimin yoğunluğu nedeni ile zaman bulup değinmek istediğim konulara zamanın da değinemedim.

Düşüncem gereği hiçbir zaman söylemek istediğim sözleri söylemekten çekinmem, zaman geçmiş olsa da yeri geldiğinde mutlak söylerim.

Beynimi günlerdir meşgul eden iki konuyu vurgulamak istiyorum, ilk olarak Marmariste  haciz işlemi yapılan otel, diğeri ise Bodrum için özel yasa tasarısı isteyen Hıncal Uluç’un sayın Bakana yazdığı açık mektup.

Öncelikle, geçenlerde Marmariste bir otele yapılan haciz işlemine değinelim. Üçüncü Dünya ülkelerinde fazla görmeye alışık olduğumuz bir manzara bu. Allah Aşkına, hangi akıl ve mantıkla, içinde müşteri dolu oteli haciz edecek kadar, zihniyetsiz bir millet oluyoruz.

Ben haberi okurken dahi yerimde duramadım, içerisinde 136 misafiri olan bir otele haciz işlemi, nasıl bu şekilde, bakkal dükkanı haciz eder gibi yapılır.Bu ülkede hiç bir sistem doğru işlemez mi? Alacaklı firma kanunu yollardan alacağını almaya çalışıyor, oraya kadar tamam, kanuni işlemleri yaparken kanuna neden uyulmuyor?

Hangi hakla, müşterinin kiraladığı odaya girip, klimasına haciz koyarak, odadaki klimayı söktürüyorsunuz?

Tüketici hakları diye bir şey bilmiyorlar mı, haciz işlemini yapan Avukat ve İcra memurları, müşterinin kiraladığı odaya izinsiz veya zoraki girmek bir suçtur.
O oteldeki mağdur olan misafirlere kanuni hak doğduğunu bilmiyorlar mı?

Gelelim diğer konuya, Sn. Hıncal Uluç’un Sayın Bakana yazdığı açık mektuba.
Sayın Uluç, Bodrumun anakent olması gerektiğini, bunun için özel yasa hazırlanmasını, köşesinde yazarak, Bakanlıktan bu yasa tasarısını meclise vermesini istedi.
 

Sayın Uluç’un yazısını dikkatlice okudum, okudum ama benim tanıdığım ve bildiğim Bodrumu anlatmıyor Sayın. Uluç yazısında, sanki Beverly Hills’den bahsediyor.
Ünlü aktörlerin, futbolcuların, mankenlerin, popüler insanların yaşadığı , yaşadığı demek doğru olmaz tatil için her yazın tercih ettikleri bir bölge Bodrum.

Sayın Uluç bu yasa tasarısını turizm için felan istemiyor, tamamen bahsettiğim camia için istiyor, çünkü kendiside o camiada, hemen hemen her yıl kendiside Bodrumda tatil yapıyor.

Kısaca, Sayın Uluç’un tüm istekleri jet sosyetenin rahatlığı ile paralel, gerisi hikaye, bu topluluk ülkeyi ve ülkenin her karesini, istedikleri gibi yöneteceklerini zanneden bir topluluk.

Bakın bu topluluğu Sayın Yılmaz Özdil ne güzel anlatmış, “Günde 18 bikini değiştiren tikiler, kıçının kılları ağarmış amcalara aşkito, totişkodiye sesleniyor. Amcalar da  birbirine kankito filan diyor”

Aslında Sayın Uluç’a en güzel cevabı Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil çok iyi verdi ama bende bir şeyler söylemek istedim bu konuyla ilgili.

Sayın Uluç, siz Bodrum ziyaretleriniz de sanırım bir çember içinde dönüp durmuşunuz, bu çember sosyete çemberi.

Turizm sektörü gözüyle değil de, sosyete gözüyle bakmışınız tamamen olaya.
Bodrum turizm sektöründe turistlerin çokta fazla ilgisini çeken bir turistik bölge değil öncelikle, Bodruma gelen turist sayısı her yıl gerilemekte, bunun nedeni ise Bodrumun artık eski özelliğini ve doğallığını kaybediyor olması.

Bodruma en büyük darbeyi, sizin baktığınız göz olan, sosyete vurmuştur zaten, Bodrumda hangi Bar ya da kulüpte turisti eğlendirecek müzik veya ortam var sizce?
Turistler eğlenmek ve gezmek için ülkemize geliyorlar, Aydın veya Fatih Ürek’in yaptığı müzikler turistlere mi hitap ediyor sizce?

Gümbet barlar sokağını hiç ziyaret ettiniz mi, gençlik neler yapıyor oralar da, kendisinden 20-30 yaş büyük bayanlar ile para karşılığında fantezi yaşayan, çocuk yaşta gençler ile dolu bu sokak, bu çocukları da oralara sürükleyen yine bu jet sosyete.

Turistler bu tür yerlere girmekten korkar olmuşlar, acaba kazık atarlar mı diye, el yakıyor fiyatlar buralarda, eğlenmenin dozu bile kalmamış, toz hortumuna dönüşmüş.
Sosyetenin tuzu kuru nasıl olsa, sorsanız ekmek kaç para diye, cevap verebilirler mi?
Soralım bakalım cevap veren çıkacak mı? Bodrum jet sosyetesi ekmek kaç para bileniniz var mı?

Sayın Uluç, turizm sektörünü bilmiyorsunuz, yorumda yapmayınız lütfen.

 

Recep Arısoy
Yazar & Danışman

Okunma Sayısı: 3680
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker