web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Olimpiyat Ateşi Trabzon’da Yanacak

Türkiye Uluslararası organizasyonları uzun yıllardır başarıyla gerçekleştirmektedir. Bu yıl tamamladığımız Erzurum kış olimpiyatları ve aynı şekilde uluslar arası bir takdirle tamamlayacağımıza inandığımız, Trabzon’daki Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları etkinlikleri yanında, eskiye baktığımızda FORMULA 1,  EUROVISION, AKDENİZ OYUNLARI, YAT YARIŞLARI, Ralliler ve futbol karşılaşmaları gibi pek çok konuda da değeri yüksek kazanımlarımız olduğunu hatırlamamızda yarar var.

12. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları ( EYOF - European Youth Olympic Festival)  24-29 Temmuz 2011 tarihlerinde Trabzon’da yapılacak.

Gençler arasında arkadaşlığı pekiştirmek, çevreye saygılı olmaya teşvik etmek, gençlerin daha iyi bir evrensel düşünce seviyesine ulaşmalarını sağlamak ve böylece dünya barışına katkıda bulunmayı amaçlayan bu etkinlik için Trabzon’a 49 Avrupa ülkesinden 3300 sporcu ve resmi görevlinin, oyunları seyretmek üzere de 6 bine yakın izleyicinin geleceği ifade edilmektedir. Bu bir başka ifadeyle, Basın mensuplarıyla birlikte 15 bin kişiyi bulacağı tahmin edilen ziyaretçiler nedeniyle Trabzon ve çevresinde 60 bin geceleme imkanı demektir.

Yeni tesisler yapıldı

Diğerleri gibi, bu etkinlik de,  konukların aynı zamanda Türkiye’nin turizmdeki başarılarına ve çağdaş gelişmelerine tanık olacakları bir ortamdır. Medyadaki yayınlar sonrasında Kültür ve sporun ortak etkilerinin yaratacağı dinamizmle birlikte uluslararası organizasyonların tanıtıma olan dolaylı ve doğrudan katkıları bir kez daha görülecektir.

Oyunlar dolayısıyla, başta Olimpiyat Köyü, Pelitli Spor Salonu, Söğütlü Atletizm Sahası, Tenis Kortları, Yüzme Havuzu olmak üzere birçok tesis yapılmış ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü içindeki yurtlar restore edilerek daha modern hale getirilmiştir. Böylece Trabzon’da gelecek dönemde benzeri etkinliklerde de yararlanılacak 350 milyon liralık yatırım gerçekleştirilmiştir.

Fırsat olmalı

EYOF’un 24 Temmuz açılış ve 29 Temmuz kapanış törenleri de başta Trabzon olmak üzere ülkemiz turizmine yapacağı ekonomik ve sosyo-kültürel fırsatlar gelecek dönemlerde de kullanılabilecek imkanlar olarak değer taşımaktadır. Bu imkanlar ve kazanımlar Tanıtma Genel Müdürlüğümüzde Spor ve Turizm konusunda katıldığımız çalışmaların devamı anlamında, Türkiye’nin bölgesinde sportif düzenlemelerde etkili kurumlara ve oluşumlara sahip olmasını sağlayacak kararlar alınması için bir fırsat olmalıdır.

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) olarak çeşitli turizm platformlarında vurguladığımız tanıtımda uluslararası organizasyonların önemi yanında, sporla kültürü ve turizmi birleştiren faaliyetlerimize katkıda bulunacağı düşüncesiyle, daha önce de üzerinde durduğumuz Federasyon kurulları oluşturulurken, kurullara turizm sektöründen temsilci alınması teklifimizi yinelemek istiyorum.

Bu bağlamda 61’nci hükümette Gençlik ve Spor Bakanı olarak yer alan Sayın Suat KILIÇ’a da turizm ve spor konularında işbirliğine hazır olduğumuzu, başarı dileklerimizle birlikte iletmek istiyorum.

 

Seçim AYDIN
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) İkinci Başkanı
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı

Okunma Sayısı: 3360
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker