web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Gurbet Altay
iletisim@turizmdesonnokta.com
İleriyi Görmek…

Çağımıza bir göz atalım,yani bir adım geriye atarak değerlendirelim.Heşeyin çok hızlı değiştiği bir çağda ileriyi nasıl göreceğiz?Ya da nasıl görebiliriz.Derler ya “değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir…” diye söylerler.

Peki bu ne ki nasıl yetişeceğiz bu değişime ve zamana…

Çocuklarımıza,gençlerimize baktığımızda çoğu şeyin değiştiğini ve bize biraz değil tam tuhaf gelen olayların olduğunu görüyoruz.Bazen kızıyoruz bazen hayıflanıyoruz,ama en sonunda sanırım itiraf edemiyoruz.Bize” bak oğlum/kızım ben senin zamanındayken…” demek artık yavaş gelmeye başladı.Örneklemeleri bile güncel yapmaya gayret sarfediyoruz.

Peki o zaman ileriyi nasıl göreceğiz ve görenler nasıl görüyor.İşte tam burada bana göre üçüncü gözler devreye giriyor.Yani işinin ehli olan danışmanlar,yol göstericiler devreye giriyor.Altını da kalın değil kaskalın kalemle çiziyorum,,,işinin ehli olanlar diye.İşte burada danışmanlara çok hem de çok büyük görevler düşmektedir.Peki üçüncü göz dedik ya diğer ikisine ne demeli ve onlar kimler!

Birinci göz yönetim,şirket sahipleri,ikinci göz çalışanlar ve üçüncü göz ise danışmanlar…Burada her üç gözünde görmesi ve de çalışması gerekmektedir.Yani ekip ruhu ile birlikte olmalılar.Yoksa bir masanın bir tarafından tutulmuş gibi kör ve topal devam edemez.Bir yerde durur.Tabii ki önce yavaşlar sonra durur ve şirketler için kaçınılmaz son gelir.

Burada herkesin üzerine düşen görevleri yapması gerekmektedir.Görev tanımları gibi tek tek yapılmalı.Ve tartışılmalı tek bir doğru olan yol bulunmalıdır.Dünya’yı kendi sektöründe takip etmeli,avantajlarından yararlanmalı,dezavantajları görmeli ve kırılacak dala tutunulmamalıdır.

O halde işi ehillere vermeli ama kendimizi de geliştirmeyi unutmamalıyız.

 

Gurbet ALTAY

Etiketler: Gurbet Altay
Okunma Sayısı: 3115
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker