web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçim Aydın
iletisim@turizmdesonnokta.com
Sevgi İçinden Yeşeren Yaşam

Bu haftaki yazımızı Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) olarak başlatmayı düşündüğümüz gelin sizde bir sevgi çiçeği yetiştirin kampanyasına ayırıyoruz.Üstelik bunlar her mevsim ve iklimde yetişebilen,güzelliklerini bir ömür boyu koruyabilen sevgi çiçekleri. Sadece ilk yıllarında bizden sevgi ve ilgi bekliyorlar.

Hafta başı çalışma arkadaşım ve Tülay’ca organizasyonun sahibi olan Tülay Hanımın daveti üzerine Esenboğa yolu üzerindeki Çocuk Esirgeme Kurumu’nun Sevgi Evlerinde yaşayan çocuklarımızı ziyarete gittik.Genel Müdür Sayın Dr.İsmail BARIŞ’IN Türkiye genelinde yaygınlaşmasına öncülük ettiği sevgi evleri,bulunduğu her kentte ve ülkenin genelinde bizlerin himayeleriyle hedefine daha kolay ulaşacaktır.

Yaşam Kasabası

Herkesin kafasında çocuk yuvası olarak yer etmiş bu mekan düşüncelerimizin ötesinde, 395 çocuğun yaşadığı 45’i dolu 60 adet villadan oluşan bir yaşam kasabasına dönüştürülmüş.Her villayı tüm gereksinimleri Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından karşılanmakta olan 8 çocuk paylaşıyor;bu çocuklarımızın sadece mutluluklarını sağlayacak, sosyal gereksinimlerini sağlayacak,onlara anne baba şefkatini verecek ve toplumsal yaşamın içine çekecek hamilere ihtiyacı var.

Bunun bir örneğini Tülay Hanım benim için sürpriz olan güzel davranışını duyduğumda yaşadım. Sevgi Evleri Kasabası’na gittiğimizde Kuruluş Müdürü Sayın Ramazan AKBULUT ve Müdür Yardımcısı Sayın Gülten Hanım tarafından karşılandık.Bizi Tülay Hanımın uzun bir süredir hamiliğini üstlendiği Sevgi Evinde misafir etmek istediklerini söylediler. Bu sürpriz daha sonra yaşayacağım heyecanların da başlangıcı oldu.

En Özel İkram

Düşüncelerimizde şekillendirdiğimiz yuva kavramının ötesinde yaşam standartları çok yüksek iki katlı bir villaya girdik.Bizi sekiz küçük kızımızdan oluşan bir aile karşıladı.Karşılama sırasında her biriyle tokalaşırken sırasıyla isimlerini vermeleri bir anda sıcacık  bir dostluk ortamının temeli oldu.Bu sevgi dolu karşılamanın ardından büyük televizyonun bulunduğu oturma salonuna geçtik.Çocukların katkılarıyla hazırlanan kek ve çay tüm heyecanımı yok etikten sonra çocuklarla doyamadığımız bir sohbete geçtik.

Günlerini okul,ders ödevleri için bilgisayar laboratuarında geçirdiklerini;ders sonrasında tv seyredip oynadıklarını anlattılar.Bu güzel ortama veda vakti geldiğinde de iki katlı evlerini gezdirmek istediler.Girişte konuk olduğumuz salon,büyük bir mutfak,bakıcı abla odası ve kış bahçesi (kışın oyun alanı olarak kullanılan şık bir mekan) var.Geniş ahşap bir merdivenle çıkılan üst kat,tam karşımızda bilgisayarla donatılmış şık ders çalışma odası,dört yatak odası (yataklar, elbise dolapları,üzerlerinde gerekli malzemelerin olduğu tuvalet masaları) ve iki adet pırıl pırıl banyodan oluşan bir yaşam alanı..

Herkes Olsun

Bunları niçin bu kadar teferruatlı anlatıyorum?
Müdür ve ev annesinden aldığım bilgilere göre çocuklarımızın yemekten içmeye,giyinmeden, ders gereçlerine ve her türlü oyun imkanına sahip birer sevgi evi olduğu,geriye ne kalıyor yukarıda da anlattığım gibi çocukların sevgi,şefkat ve topluma kazandırılması için sosyal aktiviteler,işte bu noktada bizlere düşen görev de bu sevgi evlerinin hamisi olmak;ailelerin belli günlerde buraya uğrayarak bu çocuklarımızla sevgiyi ve sosyal aktiviteleri paylaşmak, sevgi evinin birer bireyi olmak.

Biz de ATİD olarak Hürriyet Ankara aracılığı ile gelin hepimizin birer içi SEVGİ ÇİÇEĞİ DOLU EVİ olsun projesini başlatmak gibi bir görevi olduğunu düşünüyor ve Sevgi dolu günler diliyorum.

 

Seçim AYDIN  

Okunma Sayısı: 3582
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker