web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Gurbet Altay
iletisim@turizmdesonnokta.com
Rakibimle Güçlüyüm...

Kısa mesafe ya da uzun mesafe koşan sporculara baktığınızda hep bir adım öne geçmeye çalışırlar.Bunu yaparken bir önceki rekoru kıran rakibinin bir salise önüne geçmek için antremanlar yaparlar.Pek bu rakip sporcular onlara ne kazandırıyor?Ya da şöyle sorayım rakipleri olmasaydı ne olurdu?Ya da rakibinin yaptıkları sporcuya ne kazandırıyor.?Bu soruları çoğaltabiliriz.İş dünyasına baktığınızda hep şikayetçi olduğumuzu bir konu vardır.Tekelleşme!Bunu duyduğumuzda tüylerimizi diken diken olur,sinirlerimiz bozulur.Hem tüketiciler hem de bu işi yapan sektörler bundan rahatsızdırlar.

Rakipler ya da rekabet daima kaliteyi ve daima bir adım öne gitmeyi öğretir bizlere.Bir düşünün bir anda otomotiv sektörü,beyaz eşya sektörü,gıda sektörü bu örneklerde çoğalabilir.Şayet hala tekerleğin bulunduğu yıllardaki araçlar olsaydı ne yapardık.Zamanla yarışabilir miydik?Konforu yakalayabilir miydik?Sanırım hepimizde tabii ki HAYIR olacak cevabımız.Dünya'ya baktığımızda hep rakiplerimizi birleri daha iyi neler yapabilrim diye koşturmuştur.Bu koşma bize hep kalıplarımızdan sıyrılmayı öğretmiştir.Ve günümüzde çok hızlı değişen bilgiyi edinmeyi sağlamıştır.

Rehavet ve sutun işler insanları daima tembellüğe sürüklemiştir. Dinamik olmak için sürekli yeni birşeyler yapmak, hep ileriye yönelik birşeyler düşünmek gerekir. Bunların en zor olanı ise ilk adımı atabilmektir. Sonrasında ise sabırla devam etmek en zor olanıdır. Bakıldığında işleyen demirin paslanmadığını görüyoruz. İşlemek ve işlenmek gerekir. Rakipleri takip etmek aynı zamanda da yenileşim yaparak bir adım öne çıkmak gerekir.

Rakipler bize, güçlü olmayı sağladı. O sebepten atalar derki;

"Aptal dostun olacağına, akıllı düşmanın olsun..."

Gurbet ALTAY
 

Okunma Sayısı: 3883
Yorumlar
Hüseyin SOYDABAŞ-Antalya
Bu gün ilk defa bu siteye girdim. Çıkasım gelmiyor. "Rakibimle Güçlüyüm" harika bir söz olmuş. Genç gülüşünüzle de süslenince benim gibi ellidört lük bir adamı bile ateşledi. Devamlarını bekliyoruz. Sevgiyle kalın...
Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker