web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
GENEL TANITIM
GÜRAL HARLEK SAPANCA

Yemyeşil Bir Doğada, Huzur İçinde Bir Tatil Sizleri Bekliyor.
 
Güral Harlek, 25.000 m2’lik yemyeşil bir orman arazisi  içinde, çam ormanlarının tam ortasında, etkileyici doğası ve tertemiz havasıyla  misafirlerine hizmet veriyor.
Güral Harlek Thermal Resort  İstanbul – Antalya karayolu üzerinde Kütahya’ya 23 km mesafede bulunuyor. Ilıca yöresinde benzersiz termal suların eşsiz  orman havasıyla birleştiği Güral Harlek, Turizm Bakanlığı İşletme Belgesi ve Sağlık Turizmi Teşvik Ödülü’ne sahip.  Tesis Kütahya'ya 27 km., Eskişehir'e 47 km., Ankara'ya 287 km., İstanbul'a 337 km., İzmir'e 357 km., Antalya'ya 387 km., Bursa'ya 155 km. mesafede.

Orman içerisinde muhteşem manzaralı 98 odalı tesiste bahçe ve orman manzaralı ferah bir lobi, tv., oyun ve dinlenme salonu, alakart restoran, spa merkezi, Türk hamamları, jakuzi, açık ve kapalı havuz, açık çocuk havuzu, sauna, buhar odaları, fitness center, 2 kaydıraklı büyük aquapark, vitamin bar, havuz bar, çocuklar için açık ve kapalı oyun alanları, manzara restoran, konferans salonu, 24 saat oda servisi, 2 adet asansör, odalarda ve genel alanlarda ücretsiz kablosuz internet, kuaför, market, paintball, mini futbol, tenis ve doğa ile başbaşa yürüyüş parkurları mevcut.

Türk Hamamları, jakuzi, sauna, buhar odaları, fitness center, tüm odalarda kasa hizmeti, masa tenisi ücretsiz olarak sunulmakta. Alakart restoran, kuaför, market, doktor, çocuk bakıcısı, kuru temizleme, paintball, mini futbol, tenis aktivitelerinden ve spa merkezi bünyesinde bioenerji, çamur, aromaterapi, masaj uygulamalarından ücretli olarak faydalanılabilir.  Tesiste 1 engelli odası, 5 adet junior suit, 4 adet suit ve 2 adet king suit olmak üzere toplam 98 oda bulunmakta. Tüm odalarda TV, mini bar, telefon, fön makinesi, jakuzi, zemin seramik ve yerden ısıtma mevcut. Yarım pansiyon, sabah ve akşam açık büfe yemekler, tüm içecekler ve extralar ücretli. Alakart restoran ücretli olarak Türk ve Akdeniz Mutfağından değişik lezzetlerle hizmet vermekte. Engelli odası, sigara içilmeyen odalar mevcut. Evcil hayvan kabul edilmiyor.

Sağlık Bakanlığı Kaplıcalar Yönetmeliği  kapsamında belgeli olan Güral Harlek Tesisleri’nde  bulunan 43 C ‘de 760,3 mg/lt minerilizasyona sahip florürlü, termomineralli termal su romatizmal  hastalıkların kronik dönemlerinde, kronik bel ağrısı, eklem hastalıkları, yumuşak doku hastalıklarının  tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında, nörolojik rahatsızlıklarda, stres bozukluklarında, spor yaralanmalarında ve kadın hastalıklarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir nitelikte. Ayrıca cilt üzerinde olumlu ve gençleştirici etkisi de bulunuyor. Otel, standart, standart clup, connected, engelli, junior suit ve kral dairesi olmak üzere toplam 98 oda ve 200 yatak kapasitesine sahip. Güral Harlek Thermal Resort’ta bağımsız bir binada  her şeyden uzak sessiz sakin bir ortamda, 125 kişilik anfi tiyatro şeklinde konferans salonu, 30 kişilik toplantı salonu, 12 kişilik çalışma odası ve geniş fuaye alanları mevcut.

Güral Harlek, Türk hamamları, SPA ve fitness merkezlerini kaplıcalarıyla birleştiriyor. Böylelikle hem fiziksel hem de zihinsel alanlarda misafirlerine eksiksiz bir şekilde hizmet veriyor. Sunduğu birbirinden farklı hizmetlerle misafirlerine kendini yenileme ve dinlenme olanakları sunan SPA merkezinde, klasik masaj, sağlık masajı, yüz masajı, sıcak taş terapisi, stres giderici masaj, boyun ve sırt masajı , Tai, Bali, Hint, baş, köpük, bal ve çikolata masajı seçenekleri bulunuyor. Osmanlı tarzı havuzu, göbek taşı, köpük, kese uygulamaları, sauna ve buhar odaları bulunan Güral Harlek’te Türk Hamamı keyfine şifalı termal sular eşlik ediyor.

Termal Su Özelliği; 32-43°C arasında değişen florürlü, termo mineralli su niteliğindedir. Romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde, kronik bel ağrısı, eklem hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, ortopedik operasyonlar, nörolojik rahatsızlıklar, stress ve spor yaralanmaları ile kadın hastalıklarının tedavisinde faydalı. Ayrıca cilt üzerinde gençleştirici etkisi de bulunmakta.

SPA ve TERMAL-TALASSO TEDAVİ HİZMETLERİ

Sağlık Bakanlığı Kaplıcalar Yönetmeliği kapsamında belgeli olan Güral Harlek Tesislerinde bulunan 43°C’de 760,3 mg/lt minerilizasyona sahip florürlü, termomineralli termal su romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde , kronik bel ağrısı, eklem hastalıkları, yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında, nörolojik rahatsızlıklarda, stres bozukluklarında spor yaralanmalarında ve kadın hastalıklarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Cilt üzerinde olumlu ve gençleştirici etkisi de bulunmakta. Spa Wellness kısmında 1 adet termal kapalı havuz, 2 adet Türk hamamı, aromaterapik uygulamalar ve 12 çeşit masaj tekniğinin uygulandığı masaj odaları, reiki seansları, cilt bakım ve güzellik odası, afüzyon duş odası, su masaj yatakları ve dinlenme odası mevcut. Ayrıca 1 adet açık havuz ve aquapark bulunmakta.

MASAJ UYGULAMALARI

Masajı sağlığımızı korumak adına başvurabileceğimiz bir doğal terapi ve bir o kadarda keyifli bir etkinlik olarak düşünebiliriz. Ayrıca masajı doğal bir vücut bakım uygulaması olarak da görebiliriz. Vücuda zindelik ve cilde canlılık vererek komple bir bakım sağlar. Masaj sadece bir yoğurma etkinliği değildir. Vücudun enerji kanallarını harekete geçirerek kendini yenileme sürecini hızlandırır. Sağlığımızı korumak ayrıca depresyon ve stresten arınmada başvurulabileceğimiz keyifli bir etkinliktir. Masaj sağlığımızı korumak adına keyifli bir uygulama olarak yaşamın monotonluğundan sıkıntı ve gerginliklerinden arınmada kendimizi şımartmak ya da sevdiklerimizi ödüllendirmek adına başvurabileceğimiz bir yöntem olarak algılanabilir.

Klasik Masaj

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir. Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.

Sağlık Masajı

Klasik masaj uygulamasına ilave olarak tutulmuş yada gergin kaslar üzerinde daha yoğun olarak yapılan masaj türüdür. Bu uygulama sırasında kas üzerinde özel merhem yada ilaç uygulamaları yapılabilir.

Yüz Masajı

Yüz kasları üzerinde yapılan, yüze canlılık ve enerji veren bir masaj türüdür.

Taş Masajı (la stone therapy)

Volkanik taşlarla yapılan bu etnik masaj vücudumuzda şakra adı verilen enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler, ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar. Negatif elektriğin giderildiğine inanılır

 Anti Stres Masajı

Vücudun enerji akışının düzenlenmesini sağlayan, stresin neden olduğu gerginliği atan, ruhu ve bedeni barıştıran soft masajdır.

Boyun ve Sırt Masajı

Vücudun en çok yorulan ve yıpranan bölgeleri olan boyun ve sırt bölgesine uygulanan bir masaj türüdür. Özellikle sırtta oluşan fibrozitlere (yüzeysel doku romatizması) karşı lokal uygulanan yoğun masajdır.

Tai Masajı

Tayland’da yüzyılların geleneği ve tecrübesi ile bütünleşen ve yaygın olan bu yöntem ritmik ve pasif hareketlerle vücudun belirli noktalarına uygulanarak, reflekso enerji ve pasif yoga ile birleştirilir. Kasların esnemesiyle eklemler açılır. Tai masajı esnekliği artırır, stresi azaltır, iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler.

Bali Masajı

Vücutta ki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleriyle yüzeyde ki kas dokusunu geçerek çok daha derinlerine kadar etki eder. Bu masaj tekniğini tamamlayıcı olarak kullanılan doğal yağlarımızla kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselir ve dengelenir.

Hint Baş Masajı

Hindistan'da binlerce yıldır uygulanmakta olan geleneksel bir masaj türüdür. Ailelerde kuşaktan kuşağa öğretilerek günümüze ulaşmıştır. Sadece baş, boyun ve omuz bölgesine yönelik bir masajdır. Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkindir. Saçı ve saç derisini besleyici etkisi nedeni ile de saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanmasında çok faydalıdır.

SPA Merkezi Randevu Sistemi İle Çalışmakta.
2 adet sauna, 2 adet buhar odası ve 2 adet Türk Hamamı mevcuttur.
• Türk Hamamlarında havuz, su masaj yatakları ve hidroterapik uygulama havuzları mevcut.

HAMAM İÇİ UYGULAMALAR

Kese vücutta birikmiş olan toksin maddelerin atılmasını ve vücuttaki kan dolaşımının düzenlenmesini sağlar, sağlık enerji ve kuvvet verir, deride istenmeyen siyah nokta ve lekelerin yok olmasına yardımcı olur, deriyi yumuşatır, yoğunluk kazandırır, hijyeni sağlar.

Kese Uygulaması
Kese - Köpük Uygulaması
Geleneksel kese köpük masajı ile birleştirilerek ölü derinin atılmasını, vücuda tazelik ve yenilik kazandırılması sağlanır.

Köpük Masajı

Sıcağı ve terlemeyi seven misafirlerimiz için ideal bir masaj türüdür. Türk Hamamında yaklaşık bir saat manuel terapinin arkasından kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

Bal Masajı

Kuru ve pürüzlü cildi yumuşatıp güçlendirirken sırttaki toksinleri giderir.

Çikolata Masajı
Dinlendirici bir masajın ardından potasyum içeren sıcak çikolata maskesi ile vücuttaki negatif enerji alınır. Bu yöntem cilde peeling etkisi yaparak cildi nemlendirir, hücre yenilenmesi sağlar.

Lenf Drenaj

Lenf dolaşımını, periferik dokuyu düzenleyen, cildi sakinleştiren, hücre içindeki dolaşımdan dolayı açığa çıkmış sıvı ve toksinleri dağıtan soft bir masajdır.

Fuss Refleksiyon (Ayak)

Refleksoloji masajının temeli ayakların vücudun aynası olduğu öğretisine dayanır. Ayaklar insan vücudunu temsil eder ve her nokta vücutta bir bölgeye karşılık gelir. Bu bölgelerin masaj yoluyla uyarılması ile vücudun buna gereken tepkiyi verdiği inancı ile temellenir. Belirli noktalara kişinin verdiği tepki ile bu temsil edilen bölgedeki problem saptanmaya çalışılır ve gerekli manuplasyonlarla bu bölgedeki sorun giderilmeye çalışılır. Bu nedenle refleksoloji bir tür "denge" masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar, kişiye doğal dengesini kazandırır.

Refleksiyon El

Avuç içlerinin binlerce sinirin vücuda ulaştığı son nokta olması sebebiylen duyarlı organlarından birisidir. Ele uygulanan bu masaj tekniği sayesinde bir taraftan sinir sistemi uyarılarak gevşeme sağlanmakta diğer yandan organlar arası uyumu gerçekleştirmektedir.

Anti Selülit Masajı

Vücuttaki selülite yol açan lokal ödem ve toksinlerin atılmasını dolaşım sisteminin düzenlenmesini, selülitin neden olduğu şekil bozukluklarının düzeltilmesini sağlar. Basen çıkıntısı, popo düşüklüğü, bacak içi gevşekliği, karındaki fazla yağların tedavisi için yapılır. Kapalı Havuz ve Türk Hamamlarında Bone Kullanımı Zorunludur.

CİLT BAKIMLARI
• Cilt bakımlarından en iyi sonuçları almak için cilt ve vücut bakım uzmanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmenizi öneririz.


Avupa Esintisi Cilt Bakımı
• Parlak bir cilt için yapılan bir bakımdır.

Havyarlı Cilt Bakımı
• Bilinen tüm anti-aging bakımlarının çok ötesinde olan bir bakımdır. Kusursuz genç görünen bir cilt sağlamak için zamanın izleriyle etkili şekilde savaşır. İnci özü, hayvar özü ve escutox özünün kombinasyonundan oluşan bakım, cildin görünümünü geri kazandırmak için cerrahi olmayan, cildin kendi kendisini onarmasını sağlayan bir ilerleme sunar. Görünür bir şekilde kırışıklıklar azalır, cildin elastikiyetinde ve oksijenlenmesinde artış sağlar, hücresel aktiviteyi hızlandırır ve cilde yoğun nem sağlar.

C Vitamini ile Işıltılı Cilt Bakımı
• Parlak bir cilt için vitamin desteği. Dayanıklı c vitamininin güçlü konsantrasyonu ile en son geliştirilmiş formulasyon saf dondurulmuş yosunun kusursuz harmanı olan bu özel plastik maske bakımı, ince çizgileri giderir, cildin elastikityetini güçlendirir, güneş karşısında oluşan yaşlanmayla savaşır ve cildi ‘ışıltılı’ bırakarak genç bir görünüm kazandırır. Çok hassas ve akneli ciltler hariç özellikle de güneş karşısında yıpranmış ciltler için uygundur.

Elastinli Toparlayıcı Cilt Bakımı
• Elastin,kolajenden sonra cilt için en önemli ikinci proteindir.Ağ yapısı sayesinde cildin sıkılığını sağlar ve cildi güçlendirici özellikleri bilinir.Bakım proteini olarak uygulandığında, cildin gevşemesini geciktirir ve önler. Bu özel kağıt maske bakımı, elastikiyet kaybı olan ciltlere tavsiye edilir. Ayrıca yüz gerdirme operasyonları öncesi ve sonrası bu operasyonları destekleyici olarak uygulanması tavsiye edilir.

Oxy Vital Cilt Onarım
• Aleovera, yıpranmış cilt için en iyi ve doğal enerji araçlarından birisidir. Enfeksiyonu azaltır, sızıyı ve kızarıklığı giderir. Kolajen üretimini arttırır. Bu özel kağıt maske bakımı, hassas ciltler için oldukça idealdir. Ayrıca cildi yıpratıcı lazer işlemi, dermabrazyon işlemi, asit ve kimyasal peeling işlemleri sonrasında, cildin iyileşme sürecini hızlandırır.Özellikle stresten etkilenen ve olumsuz hayat şekillerinde hırpalanan ciltlerde arındırıcı etkisi vardır. Yaşlanmayı geciktirir, yorgunluğu giderir.

VÜCUT BAKIMLARI
• Vücut bakımlarından en iyi sonuçları almak için cilt ve vücut bakım uzmanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmenizi öneririz.

Çamur Vücut Bakımı
• Cildi pürüzsüzleştiren, kan dolaşımını hızlandıran, ödem atımında yardımcı, stres -ve yorgunluğa iyi gelen tüm vücuda uygulanan bir çamur sargısıdır. Vücudu nemlendirerek mineral kaybını dengeler.

Yosun Vücut Bakımı
• Mineral verici, ödem atıcı, sıkılaştırıcı, diüretik toksin atıcı, uyarıcı, kan dolaşımını hızlandırıcı, tüm cilt tipleri için ideal olan tüm vücuda uygulanan yosun sargısıdır.

Selülit Tedavisi
• Cildi pürüzsüzleştirirerek portakal kabuğu görünümünden kurtulmanıza yardımcı olur, kan dolaşımını hareketlendirir, ödem atımına yardımcı olur, cildi besleyip parlaklaştırır. 

Sir Ağda (Komple Vücut)
• Sir ağda, vücudun herhangi bir yerinde epilasyon işleminin yapılmasını sağlamaktadır

Kaş Dizaynı
• Yüz şekline göre uygun kaş şeklinin verilmesi işlemidir.

Pedikür
• Deriye batmış tırnakları düzeltmek, nasırları yumuşatmak ya da çıkarmak gibi işleri kapsayan ayak bakımıdır.

CİLT BAKIMLARI
• Cilt bakımlarından en iyi sonuçları almak için cilt ve vücut bakım uzmanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmenizi öneririz.

Avupa Esintisi Cilt Bakımı
• Parlak bir cilt için yapılan bir bakımdır.

Havyarlı Cilt Bakımı
• Bilinen tüm anti-aging bakımlarının çok ötesinde olan bir bakımdır. Kusursuz genç görünen bir cilt sağlamak için zamanın izleriyle etkili şekilde savaşır. İnci özü, hayvar özü ve escutox özünün kombinasyonundan oluşan bakım, cildin görünümünü geri kazandırmak için cerrahi olmayan, cildin kendi kendisini onarmasını sağlayan bir ilerleme sunar. Görünür bir şekilde kırışıklıklar azalır, cildin elastikiyetinde ve oksijenlenmesinde artış sağlar, hücresel aktiviteyi hızlandırır ve cilde yoğun nem sağlar.

C Vitamini ile Işıltılı Cilt Bakımı
• Parlak bir cilt için vitamin desteği. Dayanıklı c vitamininin güçlü konsantrasyonu ile en son geliştirilmiş formulasyon saf dondurulmuş yosunun kusursuz harmanı olan bu özel plastik maske bakımı, ince çizgileri giderir, cildin elastikityetini güçlendirir, güneş karşısında oluşan yaşlanmayla savaşır ve cildi ‘ışıltılı’ bırakarak genç bir görünüm kazandırır. Çok hassas ve akneli ciltler hariç özellikle de güneş karşısında yıpranmış ciltler için uygundur.

Elastinli Toparlayıcı Cilt Bakımı
• Elastin,kolajenden sonra cilt için en önemli ikinci proteindir.Ağ yapısı sayesinde cildin sıkılığını sağlar ve cildi güçlendirici özellikleri bilinir.Bakım proteini olarak uygulandığında, cildin gevşemesini geciktirir ve önler. Bu özel kağıt maske bakımı, elastikiyet kaybı olan ciltlere tavsiye edilir. Ayrıca yüz gerdirme operasyonları öncesi ve sonrası bu operasyonları destekleyici olarak uygulanması tavsiye edilir.

 Oxy Vital Cilt Onarım
• Aleovera, yıpranmış cilt için en iyi ve doğal enerji araçlarından birisidir. Enfeksiyonu azaltır, sızıyı ve kızarıklığı giderir. Kolajen üretimini arttırır. Bu özel kağıt maske bakımı, hassas ciltler için oldukça idealdir. Ayrıca cildi yıpratıcı lazer işlemi, dermabrazyon işlemi, asit ve kimyasal peeling işlemleri sonrasında, cildin iyileşme sürecini hızlandırır. Özellikle stresten etkilenen ve olumsuz hayat şekillerinde hırpalanan ciltlerde arındırıcı  etkisi vardır. Yaşlanmayı geciktirir, yorgunluğu giderir.

VÜCUT BAKIMLARI
• Vücut bakımlarından en iyi sonuçları almak için cilt ve vücut bakım uzmanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmenizi öneririz.

Çamur Vücut Bakımı
• Cildi pürüzsüzleştiren, kan dolaşımını hızlandıran, ödem atımında yardımcı, stres -ve yorgunluğa iyi gelen tüm vücuda uygulanan bir çamur sargısıdır. Vücudu nemlendirerek mineral kaybını dengeler.

Yosun Vücut Bakımı
• Mineral verici, ödem atıcı, sıkılaştırıcı, diüretik toksin atıcı, uyarıcı, kan dolaşımını hızlandırıcı, tüm cilt tipleri için ideal olan tüm vücuda uygulanan yosun sargısıdır.

Selülit Tedavisi
• Cildi pürüzsüzleştirirerek portakal kabuğu görünümünden kurtulmanıza yardımcı olur, kan dolaşımını hareketlendirir, ödem atımına yardımcı olur, cildi besleyip parlaklaştırır. 

Sir Ağda (Komple Vücut)
• Sir ağda, vücudun herhangi bir yerinde epilasyon işleminin yapılmasını sağlamaktadır.

 Kaş Dizaynı
• Yüz şekline göre uygun kaş şeklinin verilmesi işlemidir.

Pedikür
• Deriye batmış tırnakları düzeltmek, nasırları yumuşatmak ya da çıkarmak gibi işleri kapsayan ayak bakımıdır.

Güral Harlek’te yer alan sağlık alanlarında çamurlu, yosunlu vücut bakımı, selülit tedavisi ve farklı cilt bakım seçenekleri mevcut.

Fitness merkezi, açık ve kapalı havuz, aquapark, çocuklar için açık ve kapalı oyun alanlarına sahip Güral Harlek’in benzersiz doğası eşliğinde, hamak keyfi ve doğa yürüyüş aktiviteleri de yer alıyor.


www.guralharlek.com
bilgi@guralharlek.com

 

Okunma Sayısı: 2733

GENEL TANITIM - RESİMLER

Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker