web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
ROPÖRTAJ

İşletme Müdürü / Ahmet İnsel
Kurumsal İletişim Yönetmeni /Derya Şahin

 

Türkiye’de Golf Sporunda ilk olmanın özelliğini nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Kulübümüzün 1994 yılında faaliyete geçmesiyle Türkiye uluslararası standartlardaki ilk 18 çukurlu şampiyona golf sahasıyla tanışmış oldu. Hemen sonrasındaki yıllarda yine Türkiyedeki golfseverler ilk defa uluslararası profesyonel bir golf tunuvasını Klassis GCC da izleme fırsatı buldu. 1997 de başlatılan bir proje ile öncü olarak türk golfü ne milli takım sporcuları yetiştirmeye başlayan kulübümüz, halen bunu devam ettirmektedir. Kuruluşundan itibaren Türkiye de birçok ilke imza atan KGCC yeni projeleri ile Türk Golfü ve Türk Sporuna katkılarda bulunmaya devam edecektir. 

 

İstanbul’da bulunan diğer golf sahalarından Klassis Golf&Country Club ı ayıran özellikleriniz nelerdir?

Sahip olduğu 18 çukurlu şampiyona sahası, zorluk derecesi oldukça yüksek, engebeli bir arazi üzerine kurulu olduğu için golf oyuncuları tarafından özellikle tercih edilmektedir. Böylece tesis, zorlu bir mücadeleyi keyifli bir oyunla buluşturarak, bu sporu bir yaşam biçimi olarak benimseyen golfçüler için sürekli tercih edilen bir konumdadır.

İstanbul’un, içinde konaklama tesisi bulunan tek golf kulübü olması avantajıyla, tek günlük turnuvaların yanı sıra iki gün ve üzeri konaklama gerektiren golf organizasyonlarına da rahatlıkla ev sahipliği yapabilmektedir.

Sahasını açtığı turnuva organizasyonlarında, hem kulüp hem de bir otel olmanın avantajıyla, misafir ettiği golf tutkunlarını yiyecek & içecek ikramından konaklamaya kadar 5 yıldızlı bir tesis konfor ve kalitesinde ağırlayabilmektedir. 

 

 Klassis Golf & Country Club uluslararası standartlarda  Avrupa'nın önde gelen kulüplerinden biri olma özelliğini taşıyor. Saha özelliklerini anlatır mısınız?

1994 yılında İstanbul - Silivri’de kurulan Klassis Golf & Country Club; Avrupa’nın en büyük golf kulüplerinden birisidir. Dünyanın en iyi golf oyuncularından Tony Jacklin’in imzasını taşıyan eşsiz tasarımıyla kurulan Klassis Golf&Country Club İngiliz, Fransız ve Belçikalı golf uzmanlarınca “heyecan verici” olarak tanımlanıyor. KG&CC,  1997 yılında ev sahipliği yaptığı European Challenge Tour ile P.G.A.(Professional Golf Association) Tournament Course ünvanına hak kazanmıştır.Klassis Golf&Country Club’ın 73 parklık 6072 metre uzunluğundaki 18 delikli şampiyona sahası Türkiye’nin ilk uluslararası standarttaki golf sahası olma özelliğiyle zor beğenen profesyonel golfçülerin vazgeçilmezi haline geldi.

Golf sahası içinde dört adet par 3, beş adet par 5, dokuz adet par 4’lük parkur bulunuyor. Akademik Golf sahası ise 9 çukurlu, 27 par’lık ve 907 metre uzunluğunda olup yeni başlayan golfçülere hizmet vermektedir. Driving Range, her seviyedeki golfçünün pratik yapması, özel veya grup ders almasına olanak sağlamaktadır. 250 metre uzunluğunda ve 120 metre genişliğindeki driving range, 20 kişiye “mat” üzerinde atış yapma imkanı verirken, aynı zamanda 30 kişiye çim üzerinden atış yapma imkanı sunmaktadır. 800m² büyüklüğündeki putting gren ise; 9 çukur ve 2 adet bunker’ı ile pratik yapma alanı sağlamaktadır. Toplam 52 adet buggy ile hizmet verilmektedir. Eğer bugüne kadar golf oynamayı denememiş ve meraklısı iseniz Klassis Golf&Country Club konuklarına özel ders fırsatı tanıyarak golf dünyasının içerisinde yer alma fırsatı tanıyor. Deneyimli golf hocalarının hazırladığı programlarla yeni başlayanların da kısa sürede 18 delikli sahada oynamalarını mümkün hale getiriyor.
 
 

Türkiye’nin Golf Merkezi olacağına inanıyor musunuz?

Türkiye geniş coğrafyası ve golfe uygun ideal iklimi ile son 10 yıldır hızla ivmelenerek yükselen bir golf turizm grafiği çizmekte. Tabiî ki bu da golf sahalarının artışı ile doğru orantılı olmaktadır. 90 lı yılların ortalarında Türkiye deki golf sahalarının sayısı 5 i geçmezken, günümüzde bu sayı 21 ve halihazırda bekleyen birçok proje daha var. Aynı iklim kuşağında olduğumuz İtalya, İspanya, Portekiz gibi güney Avrupa ülkelerinin golf turizmden elde ettikleri kazançlar oldulça etkileyici boyutta. Golf yatırımcılarının dikkatini buna çekerek; bu yatırımcıların ve  Federasyonumuzun katkılarıyla da mevcut golf sahası sayının çok daha artmasını, dolayısıyla Ülkemiz golfünün, hem yurtdışıda hem de yuriçinde hitap edeceği oyuncu kitlesini artırıp, golf sektöründe bu ülkelerle yarışır hale gelmesini bekliyoruz.

 

Uluslararası Türkiye Engelliler Açık Golf Şampiyonası, 14-15 Nisan tarihlerinde Klassis Golf&Country Club'de yapıldı. Bu konuda  söylemek istedikleriniz…!
 
Klassis GCC yine Türkiye de bir ilk olarak, Uluslararası Türkiye Engelliler Açık Golf Şampiyonasına ev sahipliği yaptı. Antrenmanlarını Kulübümüzde, antrenörümüz Mustafa Hocaoğlu eşliğinde yapan Engelliler Türk Golf Milli takım oyuncularımızdan üçünün de katıldığı müsabakada,  oyuncular 2 gün boyunca görülmeye değer oyunlar sergilediler. Türk sporcularımızdan Mehmet Kazan ın da kendi kategorisindeki şampiyonluğu ile aralarında bulunduğu sporculara ödüllerin takdim edildiği ödül töreni ve eğlencenin ardından konuşan misafirler, Kulübümüzde geçirdikleri süre boyunca onlarla olan ve sıcak Türk misafirperverliğini onlara tanıtan kulüp personel ve yöneticilerimiz ile Türkiye Golf Federasyonuna memnuniyetlerini sundular. 

 

Gençlerin  yetişmesinde nasıl bir  yol izleniyor? Bu anlamda yapılan çalışmalar etkili mi?

1997 yılında Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve tesisin sahibi Ahmet Hamoğlu’nun işbirliğinde “Gençleri Golf Sporuna Teşvik ve Kazandırma” projesi hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında Silivri ve çevre köylerden seçilen 80 gence golf eğitimi verilmiş, bu çocukların arasından çıkan Klassis Golf Kulübü üyesi başarılı 8 genç, bugünkü Türk Milli Golf Takımı oluşturulmuştur. Şu anda, Milli Takım’ın her yaş grubundan bütün oyuncuları, aynı zamanda Klassis Golf Kulübü üyesidir.  Dolayısıyla, golf sporunun gelişmesine yönelik bu sosyal misyonu, onu, camianın gözünde, saygın bir yere getirmiştir. 

 

Klassis Golf & Country Club  içerisinde Golf oyununun dışında sağladığınız imkanlar nelerdir?

KG & CC’ te ayrıca yüzme havuzları, basketbol & voleybol sahaları, binicilik merkezi, tenis kortları, yürüyüş parkuru, profesyonel futbol sahası, çocuk parkı, çocuk bakım üniteleri, yarıyol dinlenme evi, restoranlar, barlar, pro-shop, her türlü donanıma sahip Lavnium Spa ve 116 oda kapasiteli Klassis Golf Hotel de bulunmakta.

www.klassisgolf.com.tr
golf.operasyon@klassis.com.tr

 

Okunma Sayısı: 11613

Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker