web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
"GÖNÜL İŞİ"

“Binnaz Karamuk Golf Plus Magazin Aralık 2009 sayısında GOLF’un bir gönül işi olduğunu  açıkladı.”

Türkiye Golf Federasyonu, altyapı çalışmaları kapsamında çok önemli bir adım daha attı. Belek Bölgesindeki golf kulüplerinden genç golfçüler yetiştirmelerini istedi. Federasyon Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Gloria Golf Kulübü’ nde, golf kulüplerinin müdürleriyle yaptığı toplantıda bu isteği dile getirdi. Bu küçük toplantı aslında içeriği açısından, Türk golf tarihinde bir dönemeç, bir milat olarak anılacak kadar büyük ve önemliydi.

Çünkü, Federasyonun Silivri’ deki gençlerin Klassis Golf Kulübü’ nde eğitilmesi ile başlayan, Yıldızlar Ligi ile gelişen, yaygınlaşan, disiplin altına alınan yetenekli gençleri yetiştirme çalışmalarının, artık ülkedeki tüm golf potansiyelini kullanan, daha büyük hedeflere yönelen, yeni bir yola girdiği dile getiriliyordu.

Federasyon tarafından bir adım daha atılarak, İstanbul’ da bu kez golf kulüplerinin sahipleriyle toplantı yapıldı. Hedefler ve planlar aktarıldı. Gelecek için ve bu yıl İstanbul ve Antalya olmak üzere iki ayrı bölgede yapılacak “Yıldızlar Ligi” için beklentiler anlatıldı.

Golf Kulüplerinden beklenen, National Golf Kulübü Başkanı Bülent Göktuna’ nın, Belek’ te büyük bir özveriyle başlattığı ve yıllardır sürdürdüğü “Junior Akademisi” nin örnek alınarak benimsenmesi. Amaç, genç golfçülerin, federasyon çatısı altında, bölge ve ülke genelinde bütünlük sağlanarak, bir disiplin altında yetiştirilmeleri.

Bülent Göktuna’ nın “Junior Akademisi” nde, Çocuk Esirgeme Yurdu’ ndan ve civar köylerden seçilen 56 yetenekli genç, eğitim görüyor. Servisleri, yemekleri, golf ekipmanları ve tüm ihtiyaçları kulüp tarafından karşılanıyor. Düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılıyor. Beslenmeleri uzman diyetisyen tarafından yönlendiriliyor. Bir fizyoterapist ve spor psikoloğu denetiminde çalışıyorlar.

Kulübün pro’ su Bekir Kara’ dan kışın hafta sonları, yaz aylarında haftanın beş günü golf dersleri alıyorlar. Kendileri için özel olarak yapılan “Junior Binası” nda, soyunma odaları, duşları, tuvaletleri, çanta odaları, sınıfları var. Golf dışında, İngilizce, kişisel bakım, hijyen ve görgü dersleri alıyorlar….

Bunlar hiç kolay değil. Tam anlamıyla gönül işi. Ülkemiz için çok önemli olan, golfün turizm boyutunu üstlenmiş golf kulüplerinin sahipleri gönüllü olmalı. Çünkü gençleri yetiştirmenin sorumluluğu, sadece masrafları karşılamakla ve golf oynamayı öğretmekle bitmiyor. Çok önemli çağlarındaki genç insanlara bir anlamda şekil veriliyor. Böylesi bir sorumlulukta, gönüllü olmak kolay değil.

Elbette girilen yeni yolda, sancılar yaşanacaktır. Ancak, amaçlar ve hedefler iyi anlatıldığında, yeterince destek verildiğinde, yaşanacak sorunlar karşısında yapıcı olunduğunda, pratik çözümler üretildiğinde tüm sancılar aşılacaktır.

Her biri, bu eşsiz toprakların yüzlerce yıllık birikimiyle doğan gençlerimizin, fırsat ve destek verildiğinde, doğru yönlendirildiklerinde başaramayacakları hiçbir şey yoktur. Bu ülke, yüzlerce golf sahası, binlerce golfçüsü olan ülkeler karşısında, amatör ve profesyonel şampiyonlar çıkarabilir.
2012’ de de sonrasında da….

 

TURİZMDE SON NOKTA olarak GOLF PLUS dergisi yöneticilerimizin  daha bir çok  başarılara imza atacağına inanıyor, nice 10 yıllara…. diyoruz.

 

Etiketler: Golf Plus
Okunma Sayısı: 2106

"GÖNÜL İŞİ" - RESİMLER

Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker