web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Seçimin Bereketi

Siyasi partilerin milletvekilliği için aday adaylığı başvurularını kabul etmeleri seçim döneminin başladığının ilk işaretleridir; ülkede harcamaların arttığı bir dönemdir. Seçim ekonomisi kavramı her ne kadar olumsuz anlamda kullanılsa da bazı uygulamalar bunu turizm sektörü açısından tersine çevirebilmektedir. Binlerce adayın seyahat ve konaklama başta olmak üzere hareket etmelerinden kaynaklanan harcamalar sektörler arasında dağılırken turizmin de bundan kendine düşen payı aldığını izlemekteyiz. Önümüzdeki 4 yıllık dönemde de alınacak önlemlerle seçim ekonomisinin sadece olumsuz tanımları ile anılan bir kavram olmadığını turizm başta olmak üzere diğer sektörlerde oluşturacağı etkilerle daha yakından tanıyacağız.   

12 HAZİRAN’a kadar devam edecek bu süreç çeşitli partilerin aday adayı başvurularından önce genel merkezlere yapılan ziyaretler, arkasından başvuru süreçleri ve eğilim yoklamalarından oluşuyor. AK Partinin Aday belirleme yöntemleri arasında geçtiğimiz hafta yapılan eğilim yoklamasın ardından bu hafta başlayan 5 bin civarında aday adayının katıldığı mülakat yöntemini Ankara turizmi açısından seçim ekonomisi kavramını tersine çevirecek bir uygulama olarak değerlendiriyorum. Mülakat merkezi olarak Ankara’nın seçilmiş olmasını da toplantıların zorunluluk olmadıkça Ankara dışında yapılmaması düşüncemizle uyumlu örnek bir gelişme olarak nitelendiriyorum. Diğer partilerden de başvuru ve değerlendirmeler için Şehrimize gelecek aday adaylarının toplamının 10 binin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.  Konuklarımızın turizm işletmelerinin huzurlu ortamında tanıyacakları Ankara’da bundan sonra yaşayacakları günler için de ilk izlenimlerini edinecekler ve bir Başkent’li olarak da kültür ve turizm konusunda bizlere olan desteklerini esirgemeyecekler.

Anadolu’nun kültür yaşamına açılan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde Müzelerimizden alınan eserlerin iadesi konusunda gösterdiği çabaların olumlu sonuçlarını izlemekte olduğumuz Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a Avusturya Büyükelçiliği tarafından “Büyük Altın Şerit Şeref Madalyası” verildi.

Efes Şehri’nin Avusturya ile aramızdaki köklü ilişiklerin devamında taşıdığı önemin vurgulandığı ödül töreni sırasında “Efes Duvar Resimleri” adlı kitabın tanıtımı yapıldı. Avusturya Arkeoloji Enstitüsü’nün 1895 yılından itibaren Türkiye ve Avusturya’dan çeşitli kurumların desteği ile sürdürdüğü kazı sonuçları ile ilgili bir fotoğraf sergisi de yer aldı. “Antik Çağdan Günümüze Kütüphaneler" temasının işleneceği Kütüphaneler Haftası 27 MART günü Efes Celsus Kütüphanesi'nde uluslararası katılımla gerçekleştirilecek

Efes Arkeoloji Müzesi'nin de katıldığı Türkiye'nin en uzun süre devam eden arkeolojik kazısında bugüne kadar çok önemli yapılar gün ışığına çıkarıldı ve Yamaç Evler aslına uygun restore edildi. Yıllık 2 milyon ziyaretçiye ulaşan Antik Şehrin içinde, Müze Kartın geçerli olmadığı, bir bölüm olarak ziyarete açıldı.

Yarın Dünya Tiyatrolar Günü. Tüm Türkiye’de her gece perdelerin açıldığı bir dönem yaşamanın mutluluğu ile Bir dönem aralarında olmaktan mutlu olduğum Türk tiyatrosuna katkıda bulunan değerli tiyatrocularımızın, tüm tiyatro severlerin Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutluyorum.

 

Seçim AYDIN
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) İkinci Başkanı
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı

Okunma Sayısı: 3414

Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker