web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
HotelRunner ve IATI, turizm sektörünün dijital dönüşümüne hız kazandıracak önemli bir iş birliğine imza attı
HOTELRUNNER , IATI İŞ BİRLİĞİYLE OTELLERİN TÜM DÜNYADAKİ ONLİNE REZERVASYON HACMİNİ GENİŞLETECEK
HOTELRUNNER VE IATI İŞBİRLİĞİ …

Turizm sektöründe dijital dönüşümün öncüsü HotelRunner ve Türkiye başta olmak üzere yakın coğrafyalarda kullanılan en yaygın seyahat platformu IATI, yaptıkları iş birliğiyle otellerin tüm dünyadaki online rezervasyon hacmini genişletmeyi hedefliyor. Yurt içi ve yurt dışında yaptığı stratejik iş birlikleri ile turizm sektörünün dijital dönüşüm sürecine liderlik eden HotelRunner ve dinamik seyahat paketleriyle Türkiye’nin uçtan uca seyahat deneyimi sunma konusunda öncü platformu IATI, tesislerin online ortama taşınmasına hız kazandıracak yeni bir iş birliğine imza attı. HotelRunner platformunu kullanan oteller, IATI ile yapılan iş birliğiyle odalarını 72 ülkede 31.000’den fazla acente ve bir IATI markası olan Aerobilet üzerinden satışa sunarak gelirlerini artırabilecekler.

Acenteler ve oteller arasında güvenilir bir satış ağı yaratmak amacıyla yola çıkan IATI, HotelRunner aracılığıyla tüm dünyadan binlerce otelin anlık fiyat ve müsaitliklerine doğrudan ulaşabilecek. Tesisler ise HotelRunner hesapları aracılığı ile IATI’nin uluslararası satış ağına ve dinamik tur paketlerine dahil olarak global pazardaki misafir potansiyelini genişletebilecekler.

 
IATI, direkt kontratları ve toptancılar ile olan bağlantıları sayesinde HotelRunner aracılığıyla tesislerden gelen gerçek zamanlı fiyat ve müsaitlik bilgilerini kendi alt acente ağına iletecek. Müsait odaları tüm dünyadan binlerce acentenin satışına sunarak tesislerin satış ve doluluk oranlarını artırmayı hedefleyen IATI, konaklamanın yanı sıra rehberlik, tur satışı, GPS kontrollü araçlar ile havaalanı transferi gibi kapsamlı paketler sunarak tesis misafirlerinin rahat ve güvenilir bir konaklama deneyimi yaşamalarına imkan tanıyabilecek. 
 
 
IATI ile yapılan stratejik iş birliğinin sektörün dijital dönüşümüne hız kazandıracağını belirten HotelRunner Satış ve İş Geliştirme Direktörü Cihan Coşkuntuncel, “HotelRunner platformundaki tesislerin küresel pazarda seslerini duyurabilmeleri için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. IATI’nin Türkiye ve özellikle Rusya ve Türki Cumhuriyetlerdeki güçlü acente ağı sayesinde tesislerimizin yaz sezonundan itibaren doluluk oranlarını ciddi oranda artırmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Tesislerimizin aynı zamanda Aerobilet satış kanalı üzerinden de erişilebilir olması önemli bir artı olacak.” dedi. 
 
 
IATI Konaklama Bölümü Direktörü Bahadır Gerçek ise “Nisan 2018’de temelleri atılan iş birliğinin hemen ardından çalışmalarımıza başladık. Haziran 2018’de hayata geçen entegrasyon sonrasında iki haftalık kısa bir süre içinde Türkiye’den 282 tesisin direkt kontratını ve entegrasyonunu tamamladık. Yıl sonuna kadar Türkiye’den 2.500’den fazla tesisle direkt kontrat yaparak HotelRunner’ın güçlü ve güvenilir altyapısına entegre bir şekilde çalışmayı hedefliyoruz. 2019 hedefimizde ise tüm dünyadan tesisler ekleyerek bu rakamı üçe katlamak var.” dedi. Turizm sektörünün öncü şirketleri HotelRunner ve IATI, ileride birlikte gerçekleştirecekleri etkinlik ve özel pazarlama faaliyetleri ile turizm sektörünün online satış hacmini büyütmeye devam edecekler.
 
 
 
 
 
Okunma Sayısı: 1671

Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker