web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Uluslararası Travel Expo Ankara Turizm Fuarı ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde kapılarını açtı
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NUMAN KURTULMUŞ, “BU SENE 38 MİLYON TURİSTİ GÖRMEMİZ HAYAL DEĞİL”
TRAVEL EXPO ANKARA ATO CONGRESİUM'DA KAPILARINI AÇTI

Ankara ATO Congresium'da düzenlenen Travel EXPO Turizm Fuarı’na Kültür  ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla kapılarını ziyaretçilere açtı.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Travel Expo Ankara  hayırlı uğurlu olsun diyerek sözlerine başladı

 

 Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş

 

Uluslararası Travel Expo Ankara Turizm Fuarı  ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezi kapılarını açarken seneye yeni yapılan Fuar alanında gerçekleştirilecek olmasının müjdesini Kültür  ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş verdi.

Kültür  ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un açılış konuşmasında Turizmcilere seslenerek 2018 sezonu çok iyi gideceğinin işaretini veriyor. Bu sene 38 milyon Turisti görmemiz hayal değil dedi.

Kültür  ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın Ankara'da yeni ve büyük bir fuar alanının yapılacağına ilişkin konuşmasına atıfta bulunarak, Belediye Başkanımızın da ifade ettiği yeni fuar alanı bitirildiğinde, yaklaşık 513 kg. olarak tescillenen baklavayı iki katına çıkartmamız lazım diyerek açılışta dağıtımını gerçekleştiririz dedi. 

Ankara'nın önemli turizm Fuarlarından Travel EXPO 3. Uluslararası Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesi bir dünya rekoru denemesine ev sahipliği yaptı. Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek olan rekor deneme için 18 baklava ustası hep birlikte çalışarak 513 Kg ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Kültür  ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Sanat değerinde büyük bir birikime sahip Türkiye'de binlerce yıllık bir mutfak birikimimiz var. Bunun dünya turizmine kazandırılarak, önemli bir ilgi alanı haline gelmesini temin etmeliyiz.

 

 

"Ankara'nın turizmde çok daha yukarıya çıkması, çok daha güçlü bir il olması gerekmektedir. Bunun için de gastronomi önemli bir imkân. Burada bu imkânın kapılarını önce Ankaralılara, sonra Türkiye'ye ve de bütün dünyaya tanıtmak üzere bu sanatımızın kapılarını açıyoruz dedi. Gastronominin aslında yemek sanatı olarak ifade edilmesi gerekir. Türkiye'nin binlerce yıllık bir mutfak birikimi sanat değeri taşıyor. Türk yemek sanatının dünya turizmine kazandırılması gerekiyor. Türkiye'nin sahip olduğu bütün zenginlikleri dünya turizminin dikkatine sunmak için gayretle çalışıyoruz.

 Ankara ATO Congresium'da düzenlenen Travel EXPO Turizm Fuarı’nda bir rekor denemesi gerçekleştiriliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Gazi Üniversitesi ile Turizm Akademisyenleri Derneğinin (TUADER) desteği, Ankara Valiliğinin himayesi ile Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ve MADO tarafından hazırlanan dev baklava için baklava ustaları çalıştı.

 

 

Özel vinçlerle fuar alanına kurulan dev fırında pişirilen baklava yine vinç yardımıyla tartıldı. 7 metre uzunluğunda, 2.5 metre genişliğindeki baklava tartıda 513 kilogram geldi. Bin 200 dilimlik dev baklava doğal malzemelerle yapıldı.

Ankara'da 25 Mart'a kadar sürecek Travel EXPO 3. Uluslararası Turizm Fuarı kapsamında Gastronomi Kongresi ve panelleri ile bir de 7 Bölge 14 Lezzet Tadım Etkinliği gerçekleştirilecek.

 

 

Okunma Sayısı: 876

Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker