web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
ITB Berlin Turizm Borsası'nın çok iyi geçtiğini söyleyen COOP TRR CEO'su Cumhur Sefer, "Türkiye standı en çok ziyaretçi çeken stantların arasında başı çekiyordu" dedi.
COOP TRR'NİN YENİ ETKİNLİĞİ ALMANYA'NIN 12 ŞEHRİNDE DÜZENLEYECEĞİ TANITIM TURLARI
COOP TRR ALMANYA'DA TANITIM ETKİNLİĞİNE BAŞLIYOR

Avrupa'daki üye sayısı her geçen gün artan Türk Seyahat Acenteleri Birliği (COOP TRR), başarılı geçen fuar maratonunun ardından yine Almanya'da bir dizi tanıtım etkinliğine başlıyor. Beş şehirde katıldıkları turizm fuarlarından sonuncusu ve en önemlisi olan ITB Berlin Turizm Borsası'nın çok iyi geçtiğini söyleyen COOP TRR CEO'su Cumhur Sefer, "Türkiye standı en çok ziyaretçi çeken stantların arasında başı çekiyordu" dedi. 

ITB'de Türkiye'deki meslektaşları ve turizm meslek örgütleri temsilcileri ile bir araya gelerek yeni iş fırsatlarını konuştuklarını ifade eden Cumhur Sefer, Alman tüketicilerden de çok iyi geri bildirimler aldıklarını belirtti. Fuarda paylaşılan erken rezervasyon verilerinden edinilen izlenimler ve COOP TRR üyelerinin verdiği bilgilere göre 2018’in iyi geçeceğine ilişkin olumlu beklentilerin daha da güçlendiğini vurgulayan Sefer, Türkiye standındaki başarılı sunumların da ilgiyi arttırdığını kaydetti. Sefer, Türkiye standının mimarlarından ve önde gelen temsilcilerinden olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Berlin Tanıtma Müşaviri Hüseyin Gazi Coşan başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür etti. 

Geçen yılki olumsuz havanın tamamen dağılarak yerini hızla tırmanan yüksek rezervasyon rakamlarına bırakmasının sevincini yaşadıklarını kaydeden Sefer, "Türkiye, Almanya pazarında eski güçlü konumuna dönüyor" diye konuştu. 

TÜRKİYE ROADSHOW’LARI Başta Almanya olmak üzere Avrupa'daki Türk turizmine olan yüksek ilgiyi sıcak tutmak için tanıtım ve pazarlama çalışmalarına ara vermeksizin devam ettiklerini anlatan COOP TRR CEO'su Fatih Şenel de, gelecek haftadan itibaren 'Türkiye Roadshowları'na (tanıtım turları) başlayacaklarını bildirdi. 20 Mart'ta ilki Köln'de yapılacak Roadshow'un 21 Mart'ta Dortmund'da, 22 Mart'ta Essen'de devam edeceğini bildiren Fatih Şenel, yıl sonuna kadar sürecek bu etkinliklerin toplam 12 şehirde gerçekleştirileceğini ifade etti.

Roadshow'larda IC Hotels, Anex Tour, Starlight Hotels, Balcok Reisen, ITT Tour ve Hangar Rent a Car gibi firmaların COOP TRR üyesi acentelere 2018’in yeniliklerini tanıtacaklarını söyleyen Şenel, Türkiye'nin farklı yönlerini de ön plana çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Şenel, "Almanya'da sıcak satış yapan Türk kökenli acenteler ile Türkiye'den gelen turizm şirketleri biraraya gelerek yeni işbirlikleri için kapı aralamayı amaçlıyoruz" dedi. 

Fatih Şenel, COOP TRR'nin roadshow'larının üçlü bloklar halinde  gerçekleştireceği şehirleri şöyle sıraladı: Köln-Dortmund-Essen, Düsseldorf-Osnabrück-Frankfurt, Hannover-Hamburg-Berlin ve Nürnberg-Münih-Stutggart.

COOP TRRAlmanya merkezli  COOP TRR- Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği, turizm sektöründe Türk şirketlerinin karşılaştıkları sorunları aşmak, sektörü geliştirmek, iyileştirmek için oluşturulmuş bağımsız bir platform. Platform üyelerinin 600'den fazlası Almanya'dan, diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte toplamda acente sayısı bine yaklaştı. COOP TRR, İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, İsviçre, Danimarka ve Avusturya'dan yeni üyelerle Avrupa'ya yayılıyor. COOP TRR’nin ana hedefleri; uluslararası piyasada Türk seyahat acentelerinin haklarını korumak, kazançlarını artırmak, satış işlemlerini kolaylaştırmak ve Türkiye turizm sektörüne katkıda bulunmak. 

 

 

Okunma Sayısı: 1120

Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker