web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ANKARA TİCARET ODASI
ANTOD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
İnsanoğlu Sadece İnsan Olmak Gerekiyor Bu Dünyada Bunu Unutma

Farkındalık değil gerçekleri görebilmektir hayata bakış açımız. Yollar ayrı olabilir ama aynı olan insanoğludur.

Duruşlar önemlidir bu dünya da, nerde durduğun değil nasıl ve ne şekilde istifini bozmadan durabilmektir önemli olan.

Tanıdığın yâda tanımadın bir insan hakkında sana sorulmadan öyleydi böyleydi diyorsan kim bilir sorulduğunda ne dersin? İster misin bir başkası senin hakkında kötü konuşsun yâda konuşulduğunda sen ne dersin? İnsan insanı ancak kanunlar çerçevesinde yargılayabilir ve görevi icabı hüküm verebilir. Diğer yargılama ve karar verme ancak biz değerli insanoğlunu dünyaya getiren Yüce ALLAH’A aittir.

Bizler hala bu dünyanın fani, ebedi hayatın sonsuz yaşam olduğunu idrak edemiyorsak vay halimize o zaman.

Yürekli olmak gerekir inandığı değerlerin peşinden korkusuzca gitmek için, başkalarının gururunu incitmeden, ben buyum diyebilmektir insan olabilmek. Kavga etmeden tartışmayı, menfaat beklemeden paylaşmayı, özlediğinde ulaşmayı, kötülüğü iyilikle karşılamayı bilmek gerekmektedir sevgili insanoğlu. Yoksa sizce bir değeri var mıdır bu dünyada yaşamanın sorarım sizlere.

En kötüsü de nedir bilir misiniz sevgili dostlar insan başkasına kızar hıncını başkasından alır ise bu affedilmeyecek en büyük günahtır.

Önce kendini, sonra etrafında olan her şeyi sevmek gerekiyor varsın olsun sizi sevmesinler bir gün gelir sizi sevmeyenler değerlerini kaybettiklerinde sizin değerli olduğunuzu anlarlar. Bu bile büyük bir kazanımdır insanoğlu için.

Paraya tapmanın adı zenginlik, cinselliğin adı aşk olmuş ise insanoğlunun varlığından beri bu dünya da ve hala değişmedi ise değiştirmenin zamanı bu yorgun dünyada gelmiş demektir sevgili insanoğlu.

Asıl zenginliği yüreğidir insanın. İhtiyacı olana elindekinden verebiliyorsa, oda bana verir demeden paylaşıyorsa bu bizlere bahşedilmiş en büyük hediyedir yüce ALLAH tarafından bunu asla unutmayın. İnsanoğlu umut, sevgi, bilgi dağıtabilecek kadar yüreğe sahip ise bu onun en büyük mutluluğu ve zenginliğidir. Bunu asla unutmayın ve bu yüzden kimsenin kalbini gereksiz yere kırmayın.

Erez Eğilmez söyle der dostlarına: İnsanların çoğu kaybetmekten korktuğu için, sevmekten korkar oldular oysa sevmek tüm dünyevi işlerin kapısını açan altın bir anahtardır bu kapı bir kez açıldı mı bir daha kapanması olanaksızdır.

Savaşlar, silahlar, ölümler, iftiralar, intikamlar, açlık, sefalet, ilkel ırkçılık, dini bağnazlıklar, kan, kin, nefret, bütün bunlar beni hayal kırıklığına uğratsa da; her şeye rağmen insanları güzel düşlemekten vazgeçmiyorum. Çünkü insanları yeryüzünün en değerli varlığı olarak Yüce ALLAH yaratmıştır, nasıl ALLAH’IN yarattığı diğer insanları sevmekten vazgeçebiliriz. Vicdan, adalet, merhamet ve sevginin, insanı insan eden ögelerin en başında geldiğini unutmayarak yaşayalım bu fani dünyayı değerli insanoğlu kardeşlerim.

Kin ve nefret bizleri birbirimizden daha çok koparıp götürür. Durgun denizlerde yüzmek varken dalgalı okyanuslar da gereksiz yere yüzmeye mücadele etmeye ne gerek var. Tabi ki zamanı gelince fırtınalı ve dalgalı okyanuslarda yok alabilmeli insanoğlu ama sadece yeri ve zamanı gelince.

Ey insanoğlu şunu asla unutmayın, tabiatı güneş aydınlatır, insanı da bilgi. Bilgi eğer iyinin ve vicdanın hizmetinde ise hakça paylaşım ve adalet olur. Yoksa haksızlık, vicdansızlık, zulüm ortaya çıkar. Buda biz insanoğlunu bitmeyecek bir sonsuz savaşa sürükler.

İnsanın inancına, diline, kültürüne, bilincine, düşüncelerine, görüşüne karşı çıkarak, baskı uygulayarak hakaret ederek bir yere varmaya çalışan insanoğlunu anlamakta güçlük çekiyorum ve onlar için üzülüyorum çünkü inanın onlar ne yaptıklarının farkında değiller.

Tertemiz bir suyu bulandırmak ne kadar kolaysa, bir insanı dininden, inancından, görüşünden, renginden, dilinden, tipinden dolayı, hor görmek, küçük düşürmek, aşağılamak, iftira atmak da belki o kadar kolaydır. Ancak bunları yapmak insanoğlunu şeytana dönüştüreceği gibi Yüce Allah katında asla affedilmeyecek bir suç teşkil edecektir.

Severek yaşamak güzeldir dostlarım. Severek yaşamanın güzelliğini ve önemini fark edenler de güzeldir. Dünyada bir şey olabilmenin ötesinde çok daha önemli bir şey var aslında; hep dediğim gibi insan olabilmek. İnsan olabilmenin koşulu ise, yüreğinde sevgi taşıyabilmek, kim olduğumuzu nereden geldiğimizi ve nasıl yaratıldığımızı iyi idrak edebilmektir.

Erez Eğilmez şöyle der: Var olduğum kadar var isim sizlerde var olduğunuz kadar varsınız.

Saygıda kusur ettiysem af ola sevgide yanlış yaptıysam yok ola.

BİZLER İNSANIZ VE İNSAN OLMAYA DEVAM EDELİM

EREZ EĞİLMEZ

 

 

 

Okunma Sayısı: 14221

Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum

 

 

 

Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker